GRA MIEJSKA „POZNAJEMY CHOJEŃSKIE CIEKAWOSTKI”: HISTORIA-KULTURA-REKREACJA

29 września uczniowie klas 4c, 5a, 6b, 6c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, wzięli udział w grze miejskiej pod nazwą „POZNAJEMY CHOJEŃSKIE CIEKAWOSTKI”: HISTORIA-KULTURA-REKREACJA.

Chojna to miasto o wielowiekowej historii. Podążając jego uliczkami można dostrzec elementy świadczące o bogatej przeszłości ale i o interesującej teraźniejszości.

Celem gry było dotarcie do miejsc wartych obejrzenia, miejsc atrakcyjnych dla mieszkańców Chojny jak również dla odwiedzających ją turystów. Uczestnicy gry mieli okazję bliżej przyjrzeć się chojeńskim zabytkom, poznać walory przyrodnicze miasta oraz odwiedzić inne, równie ciekawe, zakątki Chojny.

Na zakończenie uczestnicy mieli okazję stworzyć hasło, wiersz reklamujący miasto, co tez uczynili.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym gra mogła się odbyć. Dziękujemy za współpracę Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie,  a w szczególności paniom: Jolancie Janiszewskiej, Honoracie Walorskiej, Monice Szarejko za czynny udział. Przede wszystkim zaś dziękujemy uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem zmierzyli się z licznymi zadaniami wymagającymi często dużej wiedzy, kreatywności i zdolności literackich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie grupie drugiej, która zgromadziła najwięcej punktów. Imprezy takie jak gra miejska to doskonała okazja do poznania miasta, zwrócenia uwagi na  miejsca, detale, których nie dostrzegamy na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *